سلام ، به سایت سلام امداد خوش آمدید

علام خرابی سنسور اکسیژن

علام خرابی سنسور اکسیژن

علام خرابی سنسور اکسیژن

 

سنسور اکسیژن خودرو یا سنسور O2 وظیفه تنظیم میزان اکسیژن در سیستم اگزوز را بر عهده دارد. این دستگاه اندازه‌گیری‌های بی‌درنگ میزان اکسیژن نسوخته را به ECU موتور ارسال می‌کند تا نسبت هوا به سوخت مناسب موتور خودرو را تعیین کند. یک سنسور اکسیژن معیوب می تواند بر عملکرد موتور و محیط تأثیر منفی بگذارد. خوشبختانه، علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که می توانید در مراحل اولیه تشخیص دهید و درمان کنید:

 

مسائل مربوط به موتور خودرو

از آنجایی که سنسور اکسیژن نقش مهمی در فرآیند احتراق بازی می‌کند، خرابی سنسور اکسیژن می‌تواند تعدادی از مشکلات مرتبط با موتور، از جمله احتراق ناقص موتور خودرو و دور آرام را ایجاد کند. علاوه بر این، حتی ممکن است دچار توقف، تردید و ضعف کلی موتور خودرو شوید. روشن بودن چراغ موتور را بررسی کنید از آنجایی که شما با مشکلات موتور مواجه هستید، در نهایت می تواند چراغ چک موتور شما را روشن کند. این چراغ موتور داشبورد به دلایل مختلفی می تواند روشن شود، بنابراین ضروری است که یک تعمیر  کار مناسب آنرا بازدید کند.

 

افزایش مصرف بنزین خودرو

هنگامی که سنسور اکسیژن  به درستی کار نمی کند، سیگنال های نادرستی به موتور خودرو شما ارسال می کند. در نتیجه، می‌تواند باعث شود سوخت بیش از حد به موتور تزریق شود که مسافت پیموده شده کلی بنزین شما را کاهش می‌دهد.

 

بوی تخم مرغ گندیده

 

در نهایت، زمانی که سوخت اضافی در موتور به دلیل نقص در سنسور اکسیژن وجود دارد، موتور خودرو می تواند بوی گوگردی شبیه بوی تخم مرغ های فاسد ایجاد کند.  سنسور اکسیژن ماشین شما قرار نیست برای همیشه دوام بیاورد. ما در امداد خودرو چالوس و شمال آماده ایم در کمترین زمان ممکن سرویس های لازم را برای شما ارائه کنیم. به همین دلیل برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

سایر مطالب

5 علامت هشدار برای تشخیص خرابی تسمه تایم

ترموستات خودرو چگونه کار می کند؟

نحوه صحیح بستن زنجیر چرخ 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.