سلام ، به سایت سلام امداد خوش آمدید

5 علامت هشدار برای تشخیص خرابی تسمه تایم

5 علامت هشدار برای تشخیص خرابی تسمه تایم

5 علامت هشدار برای تشخیص خرابی تسمه تایم

درست است که تعویض تسمه تایم بر اساس کارکرد مشخص کیلومتر مشخص می شوند که دامنه آن بین 60 الی 80 هزار کیلومتر توسط شرکت سازنده تسمه تایم مشخص شده است اما چند علامت هشداردهنده وجود دارد که می تواند به شما در تشخیص نیاز به تسمه تایم جدید کمک کند، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که پیشگیری کلید تعمیر و نگهداری بهینه خودرو است، زیرا هیچ سرنخ خاصی برای نشان دادن تسمه فرسوده وجود ندارد.
در زیر پنج علامت کلیدی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید که ممکن است به شما کمک کند تعیین کنید که آیا زمان بررسی و دریافت تسمه تایم جدید فرا رسیده است یا خیر.

 

1. موتور خاموش می شود

تسمه های تایم از طریق سیستمی از قرقره ها عبور می کنند که هم میل بادامک و هم میل لنگ را به راه می اندازد. دندان‌هایی که برای این کار استفاده می‌کنند به‌منظور گرفتن و حرکت نرم هستند، اما اگر تسمه تایم شروع به فرسودگی کند، ممکن است صدای کلیک یا تیک تکراری از داخل موتور ایجاد شود.

 

2. بعد از روشن کردن موتور خودرو دود زیادی ایجاد می شود

سایش و کشش تسمه به کاتالیزور آسیب می رساند، زیرا سوخت به طور کامل در محفظه ها به دلیل ترکیب نادرست سوخت مخلوط نمی سوزد. یعنی: تمام سوختی که مصرف نشده است به سمت سیستم اگزوز هدایت می شود. اگر هنگام استارت زدن موتور صدای کلیک شنیدید و دود سیاهی را دیدید که از لوله اگزوز خودرو می آید، این نشان دهنده ترکیب نادرست سوخت است که ممکن است در میان بسیاری دیگر به دلیل آسیب به تسمه تایم باشد.

 

3. مشکل در شروع

تسمه تایم فرسوده روی سرعت راه اندازی خودرو شما تأثیر می گذارد زیرا به قرقره هایی که میل لنگ را به حرکت در می آورند وصل می شود. در نهایت، تسمه می تواند روی درایو میل بادامک بلغزد و باعث می شود سیلندر خودرو در زمان نامناسبی باز و بسته شود.
کشیدگی یا فرسودگی تسمه تایم باعث رد شدن یک یا چند دندانه آن می شود و در نتیجه جرقه موتور طولانی تر می شود، بعلاوه همانطور که قبلا ذکر کردیم پرش یا لغزش تسمه باعث عدم هماهنگی تسمه می شود.

 

4. ظاهر کمربند خودرو

اگر ما در حال بازرسی خودرو خود هستیم یا می خواهیم از گاراژ بازدید کنیم، اولین علامتی که نشان می دهد تسمه سالم شده است ظاهر آن است. امکان مشاهده ترک های کوچک در کل قطعه وجود دارد. اگر ترک ها بزرگ شوند، رشته های داخلی ترک ها دیده می شود. علاوه بر این، نشانه دیگر جدا شدن قطعات کوچک یا تکه های مواد تسمه است.

 

5. از دست دادن ولتاژ خودرو

یکی دیگر از نشانه های سایش پیشرفته تسمه خودرو، کشیدگی زیاد است. هنگامی که این اتفاق می افتد، از دست دادن کشش وجود دارد که باعث می شود نیروی انحراف تسمه کمتر شود. این امر در وهله اول منجر به لیز خوردن تسمه یا از آن بدتر افتادن تسمه در حین کارکرد موتور می شود. لغزش یا پرش تسمه منجر به عدم هماهنگی موتور می شود و این می تواند منجر به برخورد پیستون/بادامک و خرابی فاجعه بار موتور و خودرو شود.

 

امداد خودرو چالوس و شمال

تیم تخصصی تعمیر امداد خودرو چالوس آماده ارائه خدمت به هم میهنان عزیز در سفرهای آنان در نقاط جاده ای شمال کشور هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.